اخبار و مقالات

خرید پلاک اسم

خرید پلاک اسم

خرید پلاک اسم

خرید گردنبند با پلاک اسم به شما احساس استثنایی و شگفت‌ انگیز می‌ دهد. هر بار که این گردنبند را مشاهده یا لمس می‌ کنید، احساس تازگی و نوآوری می‌کنید و احتمالاً هرگز از تجربه این احساس خسته‌ای نخواهید داشت. این گردنبند منحصر به فرد به نماد خاص شما تبدیل می‌ شود و در هر مجمع، توجه همه را به خود جلب می‌ کند.

همه ما ارتباط خاصی با حروف الفبای نام خود داریم، بگونه‌ای که اگر ناممان کامل باشد و یا فقط چند حرف اول یا آخر آن را ببینیم، حس خوبی بهمان دست می‌دهد. می‌توانیم زنجیره‌ها و پلاک‌هایی از طلا با حروف الفبای نام خود را در گردنمان بپوشانیم و بسیار منحصر به فرد و شخصی باشیم. حروف مورد استفاده می‌توانند به زبان‌های مختلف باشند، اما در این بین، دو نوع گردنبند اسم بسیار محبوب هستند:

 • گردنبند با پلاک اسم فارسی
 • گردنبند با پلاک اسم انگلیسی

پلاک اسم طلا

نا گفته نماند که پلاک های اسم که از خانواده لوگوهای مونوگرام می باشند. به طرح و نقشی هنرمندانه از حروف اول یا کامل اسم ‌مان بیان می گردد که به دست طلا ساز و با ابزار های خاص برش خورده و در قالب گردنبند و یا دستبند طلا و چرمی به عنوان زیورآلات مورد استفاده قرار داده می شود. حال اینکه این حروف به شکل فارسی و یا انگلیسی درج شوند و یا چه طرح و قابلیت هایی داشته باشند، البته که به سلیقه فرد بستگی دارد ولی اگر شما قصد دارید یک پلاک اسم داشته باشید باید به نکات زیر توجه کنید.

اهمیت انتخاب فروشگاه در خرید گردنبند اسم

برای اینکه از ظاهر و کیفیت گردنبند اسم و در حالت کلی همه زیورآلاتی که از طلا و به‌ صورت دستی ساخته می‌ شوند، رضایت کامل داشته باشید، مهم است که چه فروشگاهی را برای خریدپلاک اسم انتخاب می کنید. همانطور که می‌ دانید، طلای دست‌ ساز برخلاف طلای ماشینی، یک محصول به طور کامل سفارشی است که به طور کامل با توجه به ایده و ترجیح مشتری تولید می‌ گردد.

به همین علت، میزان رضایت شما از محصول نهایی، با مهارت سازندگان آن، ارتباط مستقیم دارد. ساخت دستبند و گردنبند اسم طلا و محصولات سفارشی دیگر، مستلزم به‌ کارگیری نهایت هنر، ذوق و ظرافت از جانب عرضه‌ کننده می باشد و از آن جایی‌ که این سه قابلیت، مؤلفه‌ هایی به طور کامل متغیر هستند اهمیت بسیار زیادی دارد.

خرید پلاک طلا

خرید پلاک اسم

نکات بسیار مهم در انتخاب نوع پلاک اسم طلا

این که پلاک فارسی باشد یا انگلیسی به احتمال زیاد اولین سوالی است که در ذهن شما نقش می بندد. در مرحله اول برای آن که بتوانید این دو راهی را بر طرف نمایید، بایستی مواردی را در نظر بگیرید و مطابق با آن نوع حروف پلاک اسم طلا را انتخاب نمایید، این موارد شامل:

 • سلیقه و علاقه به حروف فارسی یا حروف انگلیسی
 • استایل و تیپ
 • روحیه ( روحیه سنتی دارید یا نه روحیه مدرن و علاقه مند به طرح های مدرن )

بهتر است بدانیم که گردنبند طلا اسم انگلیسی، دارای جذابیت خاصی می باشد، البته این موضوع به سلیقه خود فرد بستگی دارد ولی بیشتر جوانان گردنبند طلا اسم انگلیسی را بیشتر می پسندد به علت آن که ترند است و هرگز از مد نمی افتد، همچنین به علت آن که زبان نوشتاری ما فارسی است و این تفاوت خود باعث جذابیت کار می شود.

سلیقه عموم نیز بیشتر به سوی پلاک های با حروف انگلیسی است، به ویژه برای خانم ها. پس اگر به دنبال خرید یک پلاک اسم برای خود هستید و یا قصد دارید یک پلاک  به عنوان هدیه خریداری نمایید، پیشنهاد می کنیم طرح های با حروف انگلیسی را نیز حتما ببینید و از میان آنها یکی را انتخاب نمایید. به ویژه اگر با سلیقه فرد مقابل آشنایی کامل ندارید اما این همه ماجرا نیست و اخیراً پلاک های اسم با حروف فارسی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

طراحان طلا و جواهرات با ظرافت و هنرمندی خاصی اسامی فارسی را با حروف پیوسته زیبا طراحی می نمایند و بوسیله دستگاه های برش لیزری، خروجی با کیفیتی تحویل می دهند. در نهایت استقبال بیشتری از طرف مشتریان این نوع جواهرات انجام گرفته است. این طرح های ابتکاری بسیار جالب است و شرکت های گوناگونی در این زمینه در حال تولید می باشند.

حروف اسم فارسی را اغلب به شکل نستعلیق با منحنی های خیلی جذاب در اسم شخص، طراحی می نمایند که از جذابیت بالایی برخوردار است، همچنین در خیلی از اوقات زوج های جوان اسم های خود را به صورت ترکیبی میتوانند به طلا ساز ها سفارش دهند. و آنها طراحی های زیبایی را انجام داده تا زوج ها بتوانند از اسم های ترکیبی نیز برای گردنبند طلا خود استفاده کنند.

ناگفته نماند که جهت تولید یک پلاک اسم به زبان فارسی خطاطان و طراحان گرافیک با دقت و هنرمندی خاص هنرنمایی می نمایند و همانطور که بیان شد ،طراحان میتوانند حروف را با خطوط گوناگون از جمله نستعلیق طراحی و تولید کنند. در نهایت حروف انگلیسی فقط انتخاب شما نبوده و اگر قصد دارید تا کمی جسارت بالاتری در انتخاب خود به خرج دهید ما به شما پلاک های اسم با حروف نستعلیق فارسی را پیشنهاد می نماییم.

وزن و ابعاد مناسب برای یک پلاک اسم

از آن جایی که پلاک اسم اغلب از جنس طلا و فلزات گران بها تولید می گردد وزن و اندازه آن نیز اهمیت خاصی پیدا می کند. بنابراین محصولی ارزش بالاتری دارد که بتواند با مصرف کم ترین مقدار طلا بیشترین ظرافت و کیفیت را فراهم نماید. یک پلاک اسم که با ابعاد استاندارد تولید شده باشد صرف نظر از این که مردانه است یا زنانه از نظر عرض و طول میان سه تا هفت سانتی متر میتواند متغیر باشد. با لحاظ این نکته که وزن کار نباید از یک حد استاندارد بالاتر برود.

یک پلاک اسم استاندارد بسته به زنانه یا مردانه بودن و طرح طولی و عرضی، اغلب دارای اندازه ای میان سه تا شش سانتی متر است اما نکته مهمی که بایستی به آن توجه شود وزن کار است. خیلی از فروشندگان گردنبند طلای اسم، با توجه به بستن مالیات آن ها بر طلای خام و سود بیشتر، به خریدار می گویند که امکان ساخت پلاک برای مثال زیر سه گرم وجود ندارد، این در حالی است که حتی با یک گرم طلا امکان ساخت یک پلاک اسم با سایز و استحکام استاندارد وجود دارد.

خرید پلاک اسم طلا

جهت خرید یک پلاک اسم طلا باید به همه نکاتی که نیاز  است برای خرید جواهرات مد نظر قرار گیرد توجه کنید. از جمله:

 • قیمت روز طلا
 • عیار طلا
 • میزان کارمزد و مالیات

نکته بسیار مهم

بدیهی می باشد که کارمزد فقط برای طلاهای نو و غیر کار کرده محاسبه می گردد و طلای دست دوم اغلب مشمول کارمزد نمی گردد.

نوع طراحی پلاک از لحاظ ساده یا ترکیبی بودن:

در توضیح پلاک های مونوگرام گفتیم که این پلاک ها یا میتوانند فقط یک حرف از نام فرد و یا نام کامل او باشند. ولی مدلهای دیگری نیز وجود دارند که معمولا جنبه عاشقانه پیدا می کنند. تصور کنید که قرار است برای سالگرد ازدواج برای عشقتان یک پلاک سفارش دهید. چه طرحی بهتر از ترکیب حرف اول اسم شما و همسرتان با هم دیگر؟ و یا ممکن است یک طراح بتواند با ظرافت هر چه تمام تر نام کامل هر دوی شما را بصورت در هم تنیده به شکلی طراحی نماید که بدون آن که پلاک وزن زیادی پیدا کند نشان دهنده عشق دو نفر به یک دیگر باشد.

البته این ترکیب حروف تنها محدود بنام دو نفر نمی ‌شود و خیلی از شرکت های بزرگ برای نمایش نام خود در لوگو از ترکیب حروف اول اسم شان به کار میبرند. ممکن است یک شرکت قصد داشته باشد تا از این حروف، یک پلاک به عنوان بج سینه برای لباس پرسنل خود طراحی و تولید کند. لذا در این بخش نیز باید به سراغ پلاک حروف ترکیبی رفت.

پلاک های متنی

به احتمال زیاد این سوال برای شما پیش آمده که آیا پلاک های اسم تنها محدود به نام می شوند؟ و یا این که آیا میتوان متن دیگری را به جز اسم برای این خانواده از پلاک ها استفاده کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. پلاک های نوشتاری فقط محدود به اسم نمی شوند و میتوان هر متن دلخواه را برای آنها به شرط آنکه طولانی نباشد. و در یک عبارت کوتاه قرار بگیرد در نظر گرفت. در حقیقت پلاک های اسم برای یک فرد شخصی سازی شده اند ولی میتوان یک عبارت زیبا و جذاب را جایگزین کرد.

این عبارت میتواند یک متن کوتاه و یا یک تاریخ خاص و مهم برای یک فرد باشد. برای مثال می تواند جز موارد زیر باشد:

 • مصراعی از یک شعر مورد علاقه شما
 • یک جمله کوتاه از نویسنده
 • تاریخ تولد یا ازدواج یا هر تاریخی که برای شما مهم است
 • جمله کوتاهی که شما را به یاد یک خاطره در زندگی تان می اندازد و…

بایستی بیان شود که هر چیزی که خاطره ای زیبا را به ذهن فرد بیاورد، به شرط کوتاه بودن میتوان در قالب یک گردنبند زیبا طراحی کرد تا همیشه یاد آور لحظات خوش برای شما باشد. نا گفته که این دسته از پلاک ها تنها مختص به گردنبند طلا نیست بلکه حروف الفبا را می توان به صورت برش خورده و زیبا برای انگشتر و گوشواره نیز به کار برد. هم چنین با ترکیبی از یک نام و یا یک حرف الفبا و چرم، دستبند های بسیار زیبایی تولید می‌شود که مورد توجه و استقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته است.

خرید پلاک طلا

خرید پلاک اسم

انواع طلاهای مورد استفاده در ساخت پلاک اسم

این نکته که از چه نوع طلایی برای ساخت پلاک طلا اسم استفاده شود تنها بستگی به سلیقه و میزان هزینه مورد نظر شما دارد. پلاک اسم میتواند هم از طلای زرد و هم از طلا های دیگر مثل رزگلد و یا طلا سفید ساخته شود. در کلیه ی این موارد نکته ای که نیاز است به آن توجه ویژه شود تنها نوع ساخت و استحکام حروف می باشد.

مراحل ساخت یک پلاک اسم

مراحل ساخت پلاک های اسم اغلب به این صورت شروع می ‌شود که مشتری یک اسم و یا یک عبارت را به کارگاه ارائه می نماید. سپس طراحان چند نمونه از طرحهای پیشنهادی خود را در اختیار مشتری قرار می دهند. تا یکی از آنها به عنوان طرح نهایی انتخاب شود. پس از انتخاب نمونه و تایید طرح پیشنهادی، کار ساخت آغاز می شود. و اغلب میان سه تا پنج روز کاری محصول نهایی تحویل مشتری داده می شود.

کاربرد پلاک های اسم طلا

پلاک اسم به عنوان یک هدیه خاص و جذاب برای تمامی افراد خواهد بود.  کم تر کسی می باشد که از دیدن یک طراحی زیبا با اسم خود هیجان زده نشود. در حالی که شما هم به دنبال خرید یک هدیه خاص و با قیمتی مناسب می باشید، پلاک اسم طلا میتواند گزینه ای خیلی مناسب برای شما باشد. ساخت سفارشی پلاک اسم، دست شما را برای انتخاب مدل باز می گذارد.

شما حتی میتوانید پلاک اسم را بصورت نیم ست برای گردنبند و گوشواره نیز سفارش دهید. پلاک طلا میتواند به همراه زنجیر طلا، چرم، سنگ های قیمتی، مروارید و… همراه شود تا جلوه و زیبایی آن دو چندان گردد. در حالت کلی کاربرد های پلاک شامل موارد زیر می شود:

1- آویز گردنبند

2- نیم ست گوشواره و گردنبند

3- پلاک دستبند: با بندهای چرمی یا سنگی

4- تابلو اسم

5- جاکلیدی اسم

6- انگشتر اسم

7- انگشتر های مردانه و زنانه سیگنت رینگ

8- پلاک دو اسمی

سخن آخر

خرید پلاک اسم فقط یکی از انواع طلاهای شخصی سازی شده میباشد. علاوه بر اسم، شما میتوانید برای مثال تاریخ آشنایی، متن های خاص، شعر یا هر جمله خاطر انگیزی را بصورت گردنبند در بیاورید. به علاوه، گوشواره اسم، دستبند چرم و اسم و انگشتر اسم از دیگر انتخاب های شما خواهند بود.

در حال حاضر سلیقه های گوناگونی در حوزه طلا و جواهر وجود دارد.  و خلاقیت در زمینه هنر حرف اول را می‌ زند. یکی از حوزه هایی که در صنعت طلا بسیار محبوب و پر مشتری می باشد تولید پلاک های متنی و اسم است که تلفیقی از هنر، خلاقیت و تکنولوژی را در خود جای داده است. اگر به عنوان یک طراح و فرد شاغل در حوزه طلا این مقاله را می‌ خوانید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم که مطالعات خود در این حوزه گسترش دهید تا بتوانید آثار زیبایی خلق نمایید. و اما اگر به عنوان یک کاربر مخاطب این مقاله هستید و قصد خرید یک هدیه برای عزیزانتان را دارید حتما این نوع از پلاک ها را در یاد داشته باشید تا بتوانید آن ها را غافلگیر و خوشحال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *