اخبار و مقالات

گوشواره طلا

گوشواره فانتزی طلا

نکات مهم در خرید گوشواره طلا

اگر به نکاتی که ارائه می گردد دقت نمایید بدون شک خرید طلا و همچنین خرید گوشواره طلا اعم از خرید بصورت حضوری یا بصورت آنلاین راضی خواهید بود. در زمان خرید گوشواره طلا بایستی به میزان خلوص و عیار طلا دقت نمایید. گوشواره طلا به علت پرمصرف بودن بایستی از طلا با مقاومت بالاتری تولید شود. عیار طلای خالص ۲۴ می‌ باشد که بسیار نرم بوده و برای ساخت زیورآلات حتما بایستی با انواع گوناگونی از فلزات دیگر ترکیب شده و آلیاژ با درصد خلوص متفاوتی تولید شود تا توسط آن بتوان گوشواره طلا با کیفیت و مقاومت بیشتری ب دست آورد. بدیهی است ساخت گوشواره طلـا با عیار ۱۸ میتواند گزینه مناسبی باشد.

نگهداری از گوشواره طلا

طلا فلزی کمیاب و گرانبها میباشد. اگر از زیورآلات طلا به درستی استفاده نگردد ممکن است خراب شده یا شکسته شوند. همچنین به علت تماس مستقیم این زیورآلات با پوست ممکن است هر چند وقت یکبار آن ها را تمیز نمایید.

خرید آنلاین یا حضوری گوشواره طـلا

شما بایستی پیش از انتخاب گوشواره طلا مناسب خود، بررسی کافی و لازم را انجام و در مورد ترجیحات خود به صورت کامل اطمینان حاصل نمایید. قابلیت های زیر میتوانند در انتخاب شما نقش مهمی داشته باشند:

بودجه مورد نظر جهت خرید طلا (تصمیم گیری در خصوص میزان هزینه گوشواره طلا) اصلی ترین نگرانی هر فرد اعم از خانم یا آقا در زمان انتخاب یک گوشواره طلا بصورت حضوری یا آنلاین، قیمت آن میباشد. بنابراین در نظر گرفتن میزان هزینه‌ ای که می‌ توانید خرج نمائید، میتواند به شما در دسته‌ بندی و انتخاب صحیح یاری رساند.

نقش ساختار چهره در انتخاب نوع گوشواره طلا

در زمان انتخاب گوشواره طلـا به خصوص برای استفاده روزانه، بایستی شکل و ساختار چهره خود را نیز در نظر داشته باشید. به این دلیل که گاهی یک جفت گوشواره طلا می‌ تواند صورت شما را باریک‌ تر، پهن‌ تر و یا حتی کشیده‌ تر نشان دهد. اگر چهره‌ ای گرد دارید، باید به سراغ گوشواره‌ های طلا میخی بلند یا آویزی رفته و یا اگر چهره‌ ای مربعی دارید، میتوانید به دنبال گوشواره‌ های طلا حلقه‌ ای یا میخی گرد رفته و از آنها به کار ببرید. در صورت داشتن چهره‌ ای قلبی شکل، گوشواره‌ ای آویزی به فرم اشک برای شما زیبا تر خواهد بود.

گوشواره فانتزی طلا

هماهنگی مدل گوشواره طلا با نوع پوشش و مناسبت

پیش از انتخاب گوشواره طلا برای استفاده روزانه یا مهمانی، هماهنگی لازم را میان مدل گوشواره طلا انتخابی و لباس مورد نظر خود داشته باشید. بعضی از افراد گوشواره‌ ظریف را می پسندند. در صورتی که برخی دیگر به دنبال نمونه‌ های پر زرق و برق‌ تر می روند. در مورد گوشواره‌ طلا مورد استفاده روزانه، مدل میخی بهترین انتخاب ممکن است.

زیرا در عین سبکی و داشتن راحتی لازم حتی در هنگام حمام رفتن، از تناسب و هماهنگی زیادی با سبک لباس‌ های مختلف برخوردار می باشند. همچنین می توانید گوشواره طلا خود را بر اساس رنگ و طول مو و رنگ پوست خود پسند کنید. شما اگر متناسب با سبک خاص خودتان انتخاب نمائید زیبایی بیشتری را به دست خواهید آورد.

انتخاب بهترین سبک گوشواره طلا

بعضی از افراد گوشواره‌ طلا ساده را می پسندند. در صورتی که برخی دیگر گوشواره طـلا همراه با الماس را انتخاب می نمایند. در مورد انتخاب گوشواره‌ ترکیبی کار شما راحت می باشد. به این دلیل که طیف گسترده‌ ای از انواع سنگ‌ های قیمتی و مروارید موجود می باشد. اصولا ترکیب مناسبی از سنگ و فلز در یک گوشواره طلـا، می‌ تواند به چهره بسیار زیبایی برای شما به ارمغان بیاورد.

آشنایی با انواع گوشواره

گوشواره‌ ها در دنیای امروز در انواع مختلفی هستند که افراد می‌توانند با توجه به معیارهایی مانند سلیقه شخصی، فرم صورت و نوع لباسشان گزینه مناسب خود را پسند کنند.
پس با دقت بیشتری همراه ما باشید:

گوشواره بخیه‌ ای

این گوشواره‌ ها یک زنجیر ساده دارند که از بین سوراخ‌‌ های گوش عبور می کند. مزیت این نوع گوشواره‌ ها این می باشد که سنگ، الماس و یا فلزات به کار برده شده در آن می‌ توانند آزادانه حرکت کنند. به عبارتی قفل نمی باشند. اگر چهره‌ ای قلبی شکل دارید، خرید گوشواره بخیه ای را در نظر داشته باشید.

گوشواره میخی محبوب‌ ترین انواع گوشواره

این نوع گوشواره در پشت گوش قفل دارد و در طرح‌ های مختلفی موجود هستند. گوشواره میخی به دلیل قفلی که داشته، برای استفاده روزانه مناسب نیست و برای پوشیدن در مجالس گزینه‌ ای مناسب می باشد. شاید علت محبوبیت این نوع گوشواره، ست شدن راحت آن با تمامی استایل‌ ها است که در نتیجه تنوع زیادی برای انتخاب لباس دارید. با خرید گوشواره میخی، می‌ توانید استایل خود را زیباتر کرده و در جمع‌ ها نمونه باشید.

گوشواره حلقه ای (Loop)

گوشواره حلقه ای یا دایره ای از متداول ترین انواع گوشواره است که از همان ابتدای ساخت، طرفداران خاص خود را داشته و زمان زیادی است که استفاده از آن بین مردم صورت می پذیرد. این گوشواره‌ ها در دو نوع ساده و نگین دار تولید شده که هر یک زیبایی خاص خود را به همراه دارند . این نوع گوشواره برای استفاده در هر نوع مجلسی و یا استفاده روزانه مناسب است. افراد با چهره‌های مربعی شکل، می‌توانند با خرید گوشواره‌ حلقه‌ ای، انتخاب مناسبی داشته باشند.

گوشواره آویز (Drop)

گوشواره‌ های آویز همانگونه که از نامشان معلوم است، از گوش آویزان می شوند و می‌ توانند ترکیبی از طلا با سنگ‌ های زینتی یا الماس باشند. و یا تنها طلا درآن ها استفاده شود. این نوع گوشواره‌ ها برای استفاده افراد با هر نوع چهره‌ ای مناسب می باشد. این نوع از گوشواره در دو نوع بلند و کوتاه موجود است.

گوشواره فانتزی طلا

قیمت گوشـواره طلا

متاسفانه قیمت طلا به دلیل نوسانات قابل اعتماد نیست و این مسئله ممکن است نحوه تعیین بودجه شما را با محدودیت روبه رو کند. خوشبختانه بازار طلا و جواهرات در ایران (حتی با وجود تغییرات قیمتی) به دلیل حفظ ارزش پول رونق خوبی دارد و بنابراین گزینه‌ های مختلفی برای خریدران طلا موجود است.

 یک نکته مهم قبل از خرید گوشواره طلا

قبل از آنکه طلا و یا گوشواره طلا بخرید، لازم است که یک نکته مهم را حتما بدانید. برخی از پوست‌ ها در زمان استفاده از گوشواره دچار حساسیت شده و گوش قرمز و متورم می‌شود. این امر به دلیل وجود نیکل موجود در طلاست که باید سعی کنید، طلاهایی که نیکل در آن ها به کار نرفته را خریداری نکنید.

بدیهی است طلا ۱۸ عیار انتخاب مناسبی بوده و برای پوست‌های حساس، ضرری ندارد. همچنین توصیه می شود، در صورت آلرژی خرید گوشواره ساخته شده از طـلا سفید را در نظر نگیرید زیرا در ساختار خود دارای نیکل میباشد. گوشواره طلا زرد دارای طرح‌ ها و مدل‌ های مختلفی است که می‌ توانید از آن ها یکی را خریداری کنید.

عیار گوشواره طلا

در زمان خرید انواع گوشـواره طـلا یکی از معیارهای انتخاب شما، عیار طلا باید باشد. همه می‌دانیم که زیورآلات طلا دارای ناخالصی بوده و بدون فلزات اضافه به دلیل شکل‌پذیری بالا طلا، امکان استفاده از آن نیست. به میزان خلوص طلا در زیورآلات عیار می گویند و هر چه عیار طلای خریداری شده بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.

شما می‌ توانید گوشواره طلا را با عیارهای مختلف خریداری کرده که بهترین و مناسب‌ترین عیار برای گوشواره، عیار ۱۸ است. هر چه عیار طلا بالاتر باشد، نرم‌تر شده و برای استفاده روزانه چندان مناسب نمی شود زیرا سختی و دوام لازم را از دست می دهد. پس اگر به دنبال گوشواره طلا می باشید، حتماً در زمان خرید عیار طلا را مهم بدانید.

سخن پایانی

تمام موارد گفته شده را در زمان خرید گوشواره طلا و ارزیابی مظنه طلا در نظر داشته باشید تا بهترین انتخاب را از لحاظ کلی دشاته باشید. ابتدا بررسی کنید دنبال چه نوع طلا و به چه قیمتی می باشید. مدل‌های مختلف گوشواره طلا و تفاوت قیمت آنها بر اساس بودجه شما موضوع مهم و تعیین کننده می باشد. بحث مهم دیگر عیار طلا(طلای ۱۸ عیار، طلای ۲۴ عیار و…) و خرید آنلاین طلا و فروش اینترنتی طلا و خرید و فروش حضوری طلا می باشد. پیشنهاد و توصیه اکید کبیری گلد همواره بر این بوده است در زمان خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، طلای بدون اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا از گالری های قابل اعتماد و طلافروشی های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *